Babcia podziękowała zielonogórskim kryminalnym

Do zielonogórskiej komendy przyszły podziękowania od wdzięcznej babci dla policjantów z Wydziału Kryminalnego – Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób, za szybką reakcję i odnalezienie jej wnuka.

Zielonogórscy policjanci już wielokrotnie byli doceniani przez mieszkańców miasta za swoje zaangażowanie i pomoc potrzebującym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tak było właśnie kilka dni temu, kiedy to wdzięczna babcia postanowiła podziękować policjantom w specjalny sposób za ich troskę i zaangażowanie w poszukiwania jej wnuka, który wyszedł z domu.

– Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób, na co dzień zajmujących się takimi sprawami, a także działaniu według sprawdzonych procedur chłopiec został szybko odnaleziony – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Babcia dziękuje kryminalnym w Zielonej Górze

Policjanci często podkreślają, że działania, w których trzeba szybko kogoś odnaleźć wymagają od nich wiele zaangażowania, czasem wielogodzinnej, żmudnej pracy, ale jednocześnie dają satysfakcję, gdy szybko uda się zlokalizować zaginionego czy osobę, która samowolnie się oddaliła. W takich sytuacjach czują ogromną presję, ale także radość i zadowolenie, że mogli pomóc w rozwiązaniu trudnej, życiowej sprawy.

– Dbanie o bezpieczeństwo, pomoc w trudnych sytuacjach, rozwiązywanie konfliktów i zatrzymywanie sprawców przestępstw czy wykroczeń to nasza codzienna praca, którą wykonujemy nie oczekując podziękowań – mówi podinsp. Stanisławska. Jednakże jest bardzo miło, gdy ktoś poświęci swój czas, żeby napisać kilka słów podziękowań. – Czasami jest to kilka zdań przesłanych mailem, a czasem napisane odręcznie życzenia na ozdobnej karcie – mówi podinsp. Stanisławska.