Aż 12 razy zrobił zakupy nie swoją kartą. Wpadł w pracy zaskoczony widokiem policji

Aż 12 zarzutów usłyszał 41-letni mężczyzna, który postanowił wykorzystać zagubioną przez młodą mieszkankę Sławy kartę płatniczą. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma karty, mężczyzna zdążył odwiedzić kilka sklepów dokonując drobnych zakupów.

W poniedziałek, 22 kwietnia, do komisariatu policji w Sławie zgłosiła się 21-letnia mieszkanka Sławy. Zawiadomiła o tym, że zgubiła kartę płatniczą. Z ustaleń wynikało, że ostatni raz robiła zakupy dwa dni wcześniej, a na jej rachunku bankowym zarejestrowane zostały kolejne płatności kartą. Ktoś płacił jej kartą.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy kobieta zorientowała się, że zgubiła kartę, szybko ją zablokowała. Okazało się, że osoba, która dysponowała kartą, nie wiedząc, że właścicielka zorientowała się, że ją utraciła, nadal chciała z niej korzystać.

Sława. Płacił nie swoją kartą za zakupy

Sławscy kryminalni po przeanalizowaniu zebranych informacji byli już pewni, że sprawca nadal jest w Sławie. – Pomocny w ustaleniu wizerunku, a następnie danych personalnych sprawcy okazał się sławski monitoring – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Śledząc podróż złodzieja, mundurowi ustalili jego miejsce pracy. Tam niczego niespodziewający się 41-latek został zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 41-latek usłyszał w sumie 12 zarzutów, do których się przyznał.