W domu mieli amfetaminę, heroinę i kradzione rowery

fot. Lubuska policja

Policjanci kryminalni z Gubina zatrzymali dwie osoby. Znaleźli u nich narkotyki i kradzione rowery. Mężczyźni. Usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Skradzione rowery wróciły już do właścicieli.

Kryminalni z Gubina mieli wiedzę o osobach mogących posiadać narkotyki, a także o miejscu prawdopodobnego ich przechowywania i postanowili to sprawdzić. Gdy weszli do pomieszczenia gospodarczego, zastali w nim dwóch mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli amfetaminę. – Ponadto w trakcie przeszukania znaleźli różne pudełka zawierające woreczki z marihuaną i amfetaminą oraz heroiną – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 55 gramów narkotyków. Ponadto na terenie przeszukiwanej posesji znaleźli osiem rowerów. Jak ustalono, cztery z nich zostały skradzione w Niemczech, co do pozostałych ustalenia nadal trwają. Obaj mężczyźni, w wieku 21 i 23 lat, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Podczas przesłuchania 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i włamania do piwnicy na terenie Niemiec i kradzieży rowerów o wartości niemal 6 tys. zł. Rowery wróciły do właścicieli. 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 21-latka tymczasowo na trzy miesiące.