W Słubiach pijani bandyci napadli i okradli ofiarę

Słubiccy policjanci zatrzymali sprawców napadu rabunkowego. Wobec 26-letniej kobiety i 46-letniego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za rozbój grozić im może kara nawet 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w niedzielę 28 października w Słubicach, na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej. W godzinach popołudniowych dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu i kradzieży. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że 37-letni mężczyzna został napadnięty przez młodą kobietę i mężczyznę. Mężczyzna chwycił 37-latka za ręce, przycisnął do ściany i zażądał od niego pieniędzy, gdy pokrzywdzony powiedział, że nie ma przy sobie pieniędzy kobieta wyciągnęła z jego kieszeni 20 złotych.

Następnie napastnicy uciekli w stronę mostu granicznego. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców, którymi okazali się 46-letni mieszkaniec Słubic oraz 26-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania.

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Oboje byli pijani. W organizmie 26-latki badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu, natomiast u 46-latka alkomat wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Prokurator w stosunku do zatrzymanych osób zadecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru. Grozi im kara do 12 lat więzienia.