Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wiadukt na Zjednoczenia otwarty!

W środę, 20 grudnia, po godz. 13.00 został otwarty wiadukt na Zjednoczenia. Konstrukcja wiaduktu została wzmocniona żelbetowym kielichem. Za projekt odpowiedzialny jest jeden z największych ekspertów w Europie, prof. Adam Wysokowski.

– Wykonaliśmy wszelkie ekspertyzy, przygotowaliśmy odpowiednie dokumenty. Wielkie podziękowania dla prof. Adama Wysokowskiego, który natychmiast zareagował i zaprojektował żelbetową podporę dla tego mocno zdewastowanego filaru, przez który musieliśmy wstrzymać ruch na wiadukcie przy al. Zjednoczenia – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wznowienie ruchu znacznie ułatwi życie kierowcom, którzy w ostatnich dniach szukając objazdów stali w długich korkach.  – Odbudujemy pierwszy wiadukt i natychmiast bierzemy się za drugi – podkreśla Kubicki.

Przypominamy, powodem zamknięcia wiaduktu była szczelina dylatacyjna, która zaniepokoiła policję. Prezydent miasta Janusz Kubicki natychmiast zlecił przeprowadzić szczegółowe badania konstrukcji wiaduktu i okazało się, że występują tam inne degradacje. Opiekujący się wiaduktem prof. Adam Wysokowski, jeden z największych europejskich ekspertów w tej dziedzinie zarekomendował, że w celu ponownego oddania wiaduktu do użytku musi zostać wykonany żelbetowy kielich wzmacniający filar pod dylatacją.

Zielona Góra. Wiadukt na Zjednoczenia otwarty

Profesor wykonał projekt wspomnianego kielicha, a zrealizowała go firma prowadząca odbudowę wschodniej nitki wiaduktu. Początkowo zakładano, że ruch na wiadukcie zostanie wznowiony 24 grudnia. Dzięki staraniom miasta wiadukt już jest przejezdny

– Wykonaliśmy wszelkie ekspertyzy, przygotowaliśmy odpowiednie dokumenty. Wielkie podziękowania dla prof. Adama Wysokowskiego, który natychmiast zareagował i zaprojektował żelbetową podporę dla tego mocno zdewastowanego filaru, przez który musieliśmy wstrzymać ruch na wiadukcie przy al. Zjednoczenia – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Wznowienie ruchu znacznie ułatwi życie kierowcom, którzy w ostatnich dniach szukając objazdów stali w długich korkach.  – Odbudujemy pierwszy wiadukt i natychmiast bierzemy się za drugi – podkreśla Kubicki.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl