Wieźli busem ponad tonę lewego tytoniu (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci z Gubina przejęli ponad tonę nielegalnego tytoniu. Szacunkowa wartość strat Skarbu Państwa to niemal 700 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 maja, w Gubinie. Policjanci zatrzymali do kontroli dwa busy. Okazało się, że w jednym z nich w kartonach przewożone były liście tytoniu. W drugim widoczne były palety oraz pozostałości po suszu tytoniu. – Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 1,2 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy – mówi podkom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim. W jednym z busów policjanci znaleźli również narkotyki- marihuanę i amfetaminę. Należały do 30-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego. Narkotyki policjanci znaleźli również przy 24-latku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Trzech mieszkańców woj. dolnośląskiego i mieszkaniec woj. wielkopolskiego zostali zatrzymani. Gdyby nielegalny susz tytoniowy trafił na rynek Skarb Państwa straciłby blisko 700 tys. zł. W środę, 27 maja, zatrzymani zostali  doprowadzeni do prokuratury na przesłuchanie.

30- i 34-latek usłyszeli zarzut wprowadzenia na terytorium kraju lewego tytoniu uchylając się od płacenia podatku VAT. 20-latkowi i 24- latkowi  postawiono zarzut nabycia od ustalonych osób nielegalnego tytoniu. Ponadto 30 -i 24-latek odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 3 lat więzienia i grzywna.