Kolejna szajka złodziei katalizatorów rozbita przez policję. Kradzieże katalizatorów to plaga

Policjanci ze Słubic zatrzymali czterech mężczyzn zajmujących się kradzieżami katalizatorów z samochodów. Trzech z nich usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, paserstwa oraz posiadania narkotyków. Straty, jakie spowodowali, to niemal 50 tys. zł.

Policjanci ze Słubic od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży katalizatorów. Złodzieje wycinali je z samochodów parkowanych w Rzepinie. Udało im się wpaść na trop złodziejskiej szajki. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat. – W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli blisko 150 katalizatorów, elektronarzędzia oraz narkotyki – mówi podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik policji w Słubicach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Schemat działania sprawców był za każdym razem bardzo podobny. Pod osłoną nocy typowali pojazdy stojące na uboczu. Za pomocą lewarka podnosili samochód, a następnie przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego narzędzi wycinali katalizator. Swoim przestępczym działaniem mężczyźni spowodowali straty w wysokości blisko 50 tys. zł. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci ustalają skąd pochodzi reszta skradzionych części samochodowych, znalezionych w ,,dziupli” szajki.

Kradzieże katalizatorów to plaga. Na początku kwietnia br. zielonogórscy policjanci rozbili grupę zajmująca się wycinaniem katalizatorów z samochodów. Zatrzymano osiem osób. W dodatku policjanci przyjęli zgłoszenie o pobiciu właściciela komisu samochodowych, który na terenie firmy zastał dwóch mężczyzn kradnących katalizatory z zaparkowanych pojazdów. Szajka ukradła 65 katalizatorów z samochodów. Straty to ponad 150 tys. zł.

Inną grupę  rozbili wschowscy oraz gorzowscy policjanci. Były one następstwem zdarzeń, do których doszło w nocy z 1 na 2 maja w powiecie wschowskim. Wtedy młodzi mieszkańcy powiatu krośnieńskiego przyjechali do Sławy. Ukradli katalizatory z trzech samochodów. Straty to 23 tys. zł. Do zatrzymania złodziei doszło w Gorzowie na terenie jednej z galerii handlowych. Kierowca osobowego audi próbując uciekać uderzył w radiowóz. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty i zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.