Wilk w mieście wbiegł przed maskę radiowozu (FILM)

Niecodzienna sytuacja przytrafiła nocą lęborskim patrolowcom. Na ulicy Żeromskiego przed maskę ich radiowozu wbiegł wilk.

Nocą przed maskę policyjnego radiowozu w Lęborku wybiegł wilk. Do kolizji nie doszło, a zwierzę uciekło w kierunku lasu za osiedlem Sportowym. Jak się okazuje trzeba być przygotowanym i na takie niespodzianki.

https://www.youtube.com/shorts/tlEt4FdAdGA?feature=share

Niecodzienna sytuacja przytrafiła nocą lęborskim patrolowcom. Na ulicy Żeromskiego przed maskę ich radiowozu wbiegł wilk. Funkcjonariusze widzieli, że biegnie wzdłuż drogi i zachowali czujność nie dopuszczając do zderzenia w momencie, gdy pojawił się przed autem.

Mundurowi kontrolowali też czy w pobliżu nie ma kogoś kto mógł być zagrożony niespodziewaną wizytą leśnego mieszkańca w mieście. Wilk uciekł …przez przejście dla pieszych…w kierunku lasu za osiedlem Sportowym.

Lębork. Wilk wbiegł przed radiowóz

Ta sytuacja obrazuje, że za kierownicą należy być zawsze czujnym. Chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość i brak obserwacji otoczenia może doprowadzić do tego, że nie zauważymy przeszkody, która może raptem pojawić się na drodze.

Poza tym widząc dzikie zwierzę w mieście, w środowisku dla niego nienaturalnym, nie wpadajmy w panikę. Znawcy zwierzęcych zwyczajów twierdzą, że *(…) jednorazowe lub nocne wizyty wilka w mieście nie są sytuacją nietypową ani niebezpieczną ponieważ wiosną i późną jesienią duży procent młodych oddziela się od watahy aby rozpocząć poszukiwania własnego terytorium i któreś może się zagubić. Widząc wilka na swojej drodze należy zachować dystans, ostrożność i uważać na psy. Nie należy też dokarmiać wilków (…). Karmiąc wilka, oswajamy go co powoduje, że traci instynkt samozachowawczy.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl