Samochody.pl - poscigi.pl

Winobranie 2022. Przez całą imprezę doszło do 726 wykroczeń

Podczas winobrania policjanci wylegitymowali 978 osób.

W niedzielę, 11 września, zakończyło się Winobranie 2022. Tegoroczne obchody święta miasta były jednymi z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat i podobnie. Policjanci interweniowali najczęściej w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego lub zakłócenia ciszy nocnej, a także spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Jak co roku podczas Winobrania policjanci mieli bardzo dużo pracy. Codziennie nad bezpieczeństwem uczestników imprez winobraniowych czuwało ok. 100 policjantów, a podczas weekendów aż 150 policjantów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tak duża ilość służb nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie innych jednostek policji województwa lubuskiego: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz kilku komend powiatowych w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Wschowie, Żarach i Żaganiu.

Winobranie 2022 najspokojniejsze od lat

Ponadto podczas Winobrania zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta.

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i bez żadnych poważniejszych incydentów porządkowych czy przestępstw kryminalnych, a w ocenie policjantów było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat.

Jak co roku najwięcej pracy policjanci mieli w weekendy. Wtedy w zabezpieczeniu jarmarku winobraniowego i imprez towarzyszących brała udział największa liczb policjantów.

Podczas całego Winobrania policjanci zatrzymali 5 sprawców przestępstw na tzw. gorącym uczynku – byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz osoby posiadające narkotyki.

Winobranie w liczbach

sprawcy przestępstw zatrzymani „na gorącym uczynku” –  5

zatrzymane osoby poszukiwane                                        –  13

zatrzymane osoby nietrzeźwe:                                           –  18

ujawniono wykroczeń:                                                       –  726

– sporządzono wnioski o ukaranie do sądu                        –  37

– sporządzono  mandatów karnych                                    – 453

przeprowadzone interwencje                                             –  300

osoby wylegitymowane                                                     –  978

skontrolowane pojazdy                                                      –  223

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl