Wpadł ostatni sprawca pobicia mężczyzny we Wschowie

Wczoraj wschowscy policjanci zatrzymali ostatniego uczestnika pobicia i kradzieży, do której doszło w ubiegłą środę na ul. Ks. Kostki we Wschowie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek 12. czerwca ok. godziny 23.00 na ul. Ks. Kostki we Wschowie. 22-letni wschowianin został napadnięty i pobity przez 18 i 16-latka gdy wchodził do kamienicy, w której mieszka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Gdy napastnicy szarpali pokrzywdzonego wypadł mu z kieszeni portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500 złotych, który zabrał przyglądający się całemu zajściu ich 18-letni kolega.

Już kilkanaście minut po zgłoszeniu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, który był pijany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili pozostałych uczestników zajścia i wczoraj w godzinach popołudniowych kolejny 18-latek został zatrzymany.

Podczas przesłuchania podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia i kradzieży. Jak wynika z wyjaśnień powodem napaści były wcześniejsze nieporozumienia. Prokurator zastosował wobec pełnoletnich zatrzymanych poręczenia majątkowe oraz dozory policyjne. Za pobicie wobec dorosłych kodeks karny przewiduje karę do trzech lat więzienia, a za kradzież nawet do pięciu lat więzienia.

Sprawa nieletniego trafi przed oblicze sądu rodzinnego we Wschowie.