Tragedia w Świebodzinie. Pociąg zabił mężczyznę

Do tragedii doszło dziś około godz. 19.40 na torach w Świebodzinie. Pod pociąg relacji Berlin-Warszawa dostał się mężczyzna. Zginął na miejscu.

Na miejscu tragedii są policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności. Wiadomo tylko, że pod pociąg relacji Berlin-Warszawa dostał się mężczyzna. Potrącony przez lokomotywę zginął na miejscu. Policja nie wie jeszcze ile miał lat, ani skąd jest denat. – Ustalamy to – informuje sierż. Agnieszka Stuhl ze świebodzińskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do tragedii doszło na torach w Świebodzinie. W rej chwili ruch na trasie jest wstrzymany.

To drugie podobne zdarzenie, do którego doszło w Świebodzinie. W sobotę 9 czerwca 44-letni mieszkaniec Świebodzina został potrącony przez pociąg towarowy jadący z Poznania.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna stał na torowisku w czasie, gdy nadjeżdżał pociąg. Według relacji maszynisty, mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem.

Mężczyzna miał wiele szczęście, przeżył. Doznał złamania kości prawej dłoni i ramienia, został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze na oddział ortopedii celem dalszej obserwacji.

Toyota Zielona Góra