Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wpadł seryjny włamywacz do samochodów. Grozi mu 10 lat za kratami

Kradzieże, rozboje, włamania, sprawy narkotykowe… są to sytuacje z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci z Wydziału Kryminalnego. Zajmują się oni ciężkimi gatunkowo zdarzeniami, które zagrażają mieszkańcom. O skuteczności ich pracy świadczą wyniki i efekty.

Co najmniej kilkanaście włamań do samochodów udowodnili słubiccy policjanci 37-letniemu mężczyźnie. Złodziej w Słubiach włamywał się do zaparkowanych samochodów i kradł z nich wartościowe przedmioty.

Od lipca br, do słubickiej komendy policji zaczęły wpływać zgłoszenia o włamaniach do pojazdów i kradzieżach wartościowych rzeczy. Włamania były dokonywane głównie w Słubicach, ale także na terenie powiatu słubickiego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci długo szukali złodzieja. W końcu ustalili, kto stoi za włamaniami. Do sprawy został zatrzymany 37-letni mieszkaniec Słubic. Śledczej ustalili, że zatrzymany włamań do samochód dokonywał również na terenie Niemiec.

Włamywacz usłyszał dwanaście zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów. Część przedmiotów udało się policjantom odzyskać. To między innymi telefony komórkowe, tablety i plecaki.

To jednak nie koniec sprawy. Policjanci analizują szczegółowo okoliczności zdarzeń, w tym szczególnie to gdzie trafiły lub aktualnie znajdują się pozostałe skradzione przedmioty.

37-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl