Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wpadli trzej bracia, którzy kradli kable pod Drezdenkiem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Braci zatrzymała strzelecka policja. Ustalono, że zatrzymany 32-latek wspólnie z dwoma braćmi kradli kable telekomunikacyjne z terenu gminy Drezdenko. To mieszkańcy małej wsi w okolicy Drezdenka. Usłyszeli już zarzuty.

Do zatrzymania pierwszego z podejrzanych doszło na terenie województwa wielkopolskiego. Nietrzeźwy 32-latek kierował samochodem osobowym, nie mając do tego uprawnień. Podczas kontroli okazało się, że wiezie około 190 m przewodów, o wartości około 1600 zł. i jest mieszkańcem gminy Drezdenko. Pijany 32- latek wracał do domu z kradzieży.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Drezdeneccy policjanci ustalili, że pod koniec stycznia 2012r. na terenie gminy Drezdenko również doszło do kilku takich kradzieży. Ustalono, że zatrzymany 32-latek wspólnie z dwoma braćmi dokonali kradzieży kabli telekomunikacyjnych, które ginęły na terenie gminy Drezdenko. Okazali się nimi 36 i 39-letni mieszkańcy małej wsi w okolicy Drezdenka. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Policjanci ustalili również, że mężczyźni wypalali kable na pobliskich łąkach, a miedziane przewody sprzedawali w punktach skupu złomu.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl