Toyota Zielona Góra

Wypadek. Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych. Z urazem głowy trafiła do szpitala

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych we Wschowie. Kierujący fiatem potrącił 69-latkę. Kobieta z urazem głowy została przewieziona do szpitala.

Do potrącenia doszło w poniedziałek, 15 lutego, o godzinie 18.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Daszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń wschowskiej policji wynika, że kierujący fiatem 65-letni mieszkaniec gminy Wschowa na przejściu potrącił kobietę.

69-latka odniosła urazu głowy. Ranna kobieta została przewieziona do wschowskiego szpitala.

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, wschowscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Kierowco samochodu pamiętaj, że:

  • droga hamowania z uwagi na opady śniegu, deszczu zostaje wydłużona,

  • zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu,

  • zadbaj o prawidłowy stan techniczny pojazdu,

  • zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy uczestniku ruchu drogowego:

  • zadbaj o swoją widoczność – świeć przykładem – noś odblaski (zwłaszcza poza obszarem zabudowanym i stosuj się do obowiązujących przepisów),

  • dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy! Pośpiech nie jest naszym najlepszym doradcą. Wspólnie zadbajmy o nasze i innych bezpieczeństwo!

Toyota Zielona Góra