Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wypadek w Zielonej Górze. Potrącenie mężczyzny na hulajnodze. Zobaczcie film

Wypadek w Zielonej Górze. fot. poscigi.pl

W poniedziałek, 2 października, około godziny 15.00 na ulicy Zjednoczenia, na wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów, doszło do wypadku spowodowanego przez kierującego renault. Nie który nie zachował należytej ostrożności i potrącił mężczyznę na hulajnodze.

Jadący renaultem mężczyzna, poruszając się lewym pasem nie zauważył, że samochód na prawym pasie zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić przejeżdżającego na hulajnodze mężczyznę. Ominął pojazd i gdy zobaczył na środku przejazdu kierującego hulajnogą było już za późno na odpowiednią reakcję. Doszło do potrącenia.

– Po badaniach lekarskich okazało się, że kierujący hulajnogą ma obrażenia głowy, dlatego kierujący samochodem osobowym będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie wypadku – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wypadek w Zielonej Górze

Policjanci zielonogórskiej drogówki przypominają o konieczności przestrzegania przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Pieszych, rowerzystów i osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych prosimy, aby przed wejściem czy wjazdem na przejście i przejazd upewnili się, że mogą bezpiecznie przemieścić się na drugą stronę.

Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy, rowerzysta czy osoba na hulajnodze mają pierwszeństwo, to powinni przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem odnoszą poważniejsze obrażania.

Kaski ochronne nie są co prawda obowiązkowe dla rowerzystów czy osób na hulajnogach. – Ze względu na wczorajsze zdarzenie prosimy rozważyć czy dla własnego bezpieczeństwa, poruszając się po mieście, nie powinniśmy takich kasków stosować na co dzień – mówi podinsp. Stanisławska.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl