Wypadek. Zderzyły się dwa busy. Cztery osoby ranne (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło w piątek, 25 maja, na drodze wojewódzkiej koło Kłodawy. W zderzeniu dwóch busów ranne zostały cztery osoby. Droga jest zablokowana.

Na miejscu wypadku są służby ratunkowe oraz policja. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Kierujący volkswagen polo jechał z Barlinka. Tuż przy samej Kłodawie zatrzymał się chcąc skręcić do swojej firmy. Czekał, aż otworzy się brama. Za nim zatrzymał się kierujący mercedesem. Z tyłu nadjeżdżał kierujący volkswagenem transporterem. – Miał tak dużą prędkość, że chcąc uniknąć uderzenia w tył mercedesa zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wiedział, że nie zahamuje – wyjaśnia nadkom. Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki.

Polecane  Horror nad jeziorem. Mały chłopiec wskoczył do wody i utonął

Kierujący transporterem swoim manewrem doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka volkswagenem LT. – Trzy osoby z transportera i jedna z LT zostały zabrane do szpitala – mówi nadkom. Waraksa. Jedna z nich odleciała śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja prowadzi czynności związane z wypadkiem. – Zwolnijmy, są doskonałe warunki do jazdy i świetna widoczność. Noga z gazu – mówi nadkom. Waraksa.