Wyprzedził samochód na skrzyżowaniu koło Świebodzina, ale to był dopiero początek kłopotów kierowcy

Wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu. Został zauważony przez policjanta. Po zatrzymaniu 34-letni kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1000 zł i 10 punktami karnymi. To jednak był dopiero początek problemów kierującego.

Podkom. Maciej Kłosiak pełniąc czynności nadzorcze nad policjantami zwrócił uwagę na zachowanie kierującego Renault Laguną. Kierowca zignorował przepisy bezpieczeństwa, między innymi wyprzedzając pojazdy na skrzyżowaniu. – Obszar skrzyżowania znajduje się w miejscu częściowo zalesionym, co dodatkowo utrudnia widoczność i mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podkom. Kłosiak zawrócił za kierującym i zatrzymał go do kontroli. Kierujący pojazdem mężczyzna przyjął mandat w kwocie 1000 zł i 10 punktów karnych. To był dopiero początek problemów.

W trakcie rozmowy jednak policjant nabrał innych podejrzeń. Zwrócił uwagę na wyczuwalną woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol zbadał kierowcę alkomatem. Wydmuchał 0,8 promila alkoholu. 34-latkowi zatrzymano uprawnienia. Jego pojazd został przekazany wezwanemu właścicielowi. Grozi mu kara do lat 2 więzienia, minimum 3-letni zakaz prowadzenia oraz grzywa do nawet 30 tys. zł.