Uważajcie na Winobraniu w Zielonej Górze. Policjanci likwidują stoiska z podrobionymi rzeczami (ZDJĘCIA)

Skonfiskowane przez policjantów towary zostaną przekazane biegłym do wyceny jakie straty poniosły pokrzywdzone firmy. Po uzyskaniu opinii biegłych towary zostaną przekazane do dyspozycji sądu.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali osoby, które na winobraniowych stoiskach sprzedawały podrobione gadżety z pokemonami i torebki znanych światowych marek. Grozi im za to kara di dwóch lat więzienia.

Nieodłącznym elementem Winobrania jest jarmark, na którym sprzedawcy z całej Polski oferują swoje towary. Zdarza się jednak, że oferowane na stoiskach produkty nie są legalne.

– Policjanci patrolując Winobraniowy Jarmark dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, ale bacznie obserwują wszystko co dzieje się w centrum miasta w tym okresie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kontrolują również jarmarkowe stoiska, sprawdzając czy oferowany towar nie jest prawnie zabroniony. Najczęściej policjanci mają do czynienia z podrobionymi produktami różnych znanych marek odzieżowych czy perfumeryjnych.  

Winobranie w Zielonej Górze. Sprzedają podrobione rzeczy

W tym tygodniu policjanci na dwóch winobraniowych stoiskach znaleźli podrobione towary. Na jednym z nich sprzedawane były gadżety związane z popularnymi pokemonami. Policjanci zabezpieczyli dwa kartony podrobionych przedmiotów.

Na drugim stoisku sprzedawane były natomiast podrobione torebki czterech znanych światowych marek. Policjanci zabezpieczyli 14 torebek.

Dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty sprzedaży podrobionych towarów. Czyn taki jest przestępstwem, za które grozi kara do dwóch lat więzienia.

Skonfiskowane przez policjantów towary zostaną przekazane biegłym do wyceny jakie straty poniosły pokrzywdzone firmy. Po uzyskaniu opinii biegłych towary zostaną przekazane do dyspozycji sądu.

Toyota Zielona Góra
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl