Toyota Zielona Góra

Wysyp pijanych rowerzystów. Wpadł nawet pijany sternik

Sześciu pijanych rowerzystów, pijany sternik oraz jadący hulajnogą elektryczną zatrzymani przez wschowską policję w miniony weekend. Ponadto dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym osiągając wyniki 114km/h i137/h na obowiązującej 50-tce.

Miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za bogaty pod kątem kontroli drogowych, które przeprowadzili sławscy i wschowscy policjanci. Monitoringiem objęte zostały niemalże wszystkie drogi w powiecie wschowskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzięki temu policjanci zatrzymali aż sześciu nieodpowiedzialnych pijanych rowerzystów. – Uwadze policjantów nie umknął również użytkownik hulajnogi elektrycznej, który nocą, 3 lipca, w Radzyniu jechał mając blisko dwa promile alkoholu – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Wschowscy policyjni wodniacy dbając o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim skontrolowali stermotorzystę, który kierował łodzią motorową. Okazało się, że był wstanie po użyciu alkoholu. Dzięki działaniom prewencyjnym weekend na wodach powiatu wschowskiego można uznać za bezpieczny.

Patrole ruchu drogowego nadzorowały bezpieczeństwo na drogach. W wyniku czego dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania. W dniu, 3 lipca, w Dębowej Łęce na ograniczeniu do 50 km/h, wynik 114 km/h osiągnął 32-letni mieszkaniec Dąbrowy. Chwilę później w Szlichtyngowej wynik 137 km/h osiągnął 31-letni mieszkaniec tej gminy.

Ponadto patrol ruchu drogowego wyeliminował 38-letniego obcokrajowca, który wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków.