Z bronią w ręku napadł na zielonogórzankę

Zielonogórscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju z grudnia 2012 r., kiedy to mężczyzna, posługujący się przedmiotem przypominającym broń, okradł mieszkankę Zielonej Góry.

Do rozboju doszło w mieszkaniu w centrum Zielonej Góry w grudniu minionego roku. Sprawca ,strasząc kobietę przedmiotem przypominającym broń, ukradł jej 350 zł., klucze do mieszkania oraz telefony komórkowe. Pokrzywdzona zawiadomiła policję i podała rysopis napastnika.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania 29 stycznia br. mężczyzny odpowiadającego rysopisowi. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli pistolet gazowy, który mężczyzna kupił podobno do swojej obrony. – Przeszukanie mieszkania przyniosło też inny ciekawy rezultat – ponad 30 gram marihuany w worku schowanym w kuchennych szafkach – mówi podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji.

Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Zielonej Góry, jak się okazało był karany w przeszłości za posiadanie narkotyków. W środę, 30 stycznia br.,  mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, przyznał się do winy i szczegółowo opowiedział prokuratorowi o swoim postępowaniu. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny. Materiały, dotyczące znalezionych narkotyków, zostały wyłączone do osobnego postępowania karnego. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Reklama pościgi