Toyota Zielona Góra

Zaoferował policjantom 10 euro łapówki

W minioną sobotę zielonogórscy policjanci zatrzymali 37-letniego obywatela Mołdawii, który próbując uniknąć 200 złotych mandatu usiłował przekupić policjantów banknotem 10 euro. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Policjanci z drogówki w sobotę kontrolowali prędkość pojazdów na Szosie Kisielińskiej. Zatrzymali renault, którego kierowca jechał 106 km/h w miejscu. gdzie dozwolona jest prędkość 70 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że kierującym jest 37-letni obywatel Mołdawii, który podróżował z Niemiec do swego kraju.

Kiedy usłyszał, że zostaje na niego nałożony mandat karny w wysokości 200 złotych wyjął z portfela 10 euro i położył policjantom na siedzeniu w radiowozie. Następnie usiłował wyjść z radiowozu twierdząc, że sprawa już załatwiona, zapomina o wszystkim i jedzie dalej.

Mołdawianin został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od roku do 10 lat więzienia.

Reklama pościgi