Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielona Góra najlepsza do życia

Zielona Góra bezkonkurencyjna w woj. lubuskim. fot. poscigi.pl

Zielona Góra jest bezkonkurencyjna w województwie lubuskim i trzecia w kraju pod względem jakości życia. W kategorii „Miasta na prawach powiatu” wyprzedziły nas tylko Warszawa i Kraków, poza podium znalazły się Wrocław i Sopot.

Wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia” ogłosił Serwis Samorządowy PAP. Ranking opracowany został we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Sprawdzono jakość życia w 2477 gminach w Polsce.

Zielona Góra najlepsza do życia

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji.

W określaniu jakości życia wzięto też pod uwagę poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek. Wszystkie wskaźniki po przeliczeniu dały Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.

Zielona Góra bezkonkurencyjna w woj. lubuskim

Zielona Góra okazała się bezkonkurencyjna w województwie lubuskim i trzecia w kraju pod względem jakości życia. W kategorii „Miasta na prawach powiatu” wyprzedziła nas tylko Warszawa i Kraków, poza podium znalazł się Wrocław i Sopot.

– Kocham Zieloną Górę! Rozwijamy miasto właśnie w taki sposób, aby było przestrzenią dobrą do życia. Cieszę się, że potwierdzają to liczne plebiscyty i rankingi. Od lat kieruje miastem stawiając na zrównoważony rozwój. Dbam o wysoki poziom edukacji, stawiam na sport i rekreację, współpracuję z biznesem i uczelnią, aby tworzyć dobrze płatne miejsca pracy. Rozwijam sieć dróg oraz ułatwiam dostęp do opieki medycznej. To wyróżnienie motywuje mnie do jeszcze większej pracy na rzecz miasta i mieszkańców – mówi – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl