Zielona Góra. Rekordzista w święta wydmuchał 2,6 promila alkoholu. 17 osób zatrzymanych do wytrzeźwienia

Tegoroczne Boże Narodzenie w zielonogórskim powiecie upłynęło spokojnie i bezpiecznie. Policja nie miała zgłoszeń o poważnych zdarzeniach kryminalnych. W dniach od 23 do 26 grudnia policjanci interweniowali 254 razy, zatrzymali siedmiu pijanych kierujących i trzech naćpanych. Doszło o 15 kolizji. Zatrzymanych zostało sześć poszukiwanych osób.

Zielonogórscy policjanci w dniach od 23 do 26 grudnia interweniowali 254 razy. Najmniej interwencji, bo 43 było w Wigilię. Większość  to tzw. interwencje domowe. – Niestety jak każdego roku związane z nieporozumieniami i agresywnym zachowaniem osób pod wpływem alkoholu – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 17 osób, aż 7 pierwszego dnia świąt. Nie odnotowano poważnych przestępstw kryminalnych.

W czasie tych czterech świątecznych dni zielonogórscy policjanci zatrzymali również 6 osób poszukiwanych.   

Zielona Góra. 17 osób zatrzymanych do wytrzeźwienia 

Na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do 15 kolizji. Wszystkie policyjne patrole kontrolowały trzeźwość kierujących. Zatrzymano 7 pijanych oraz 3 prowadzących pod wpływem narkotyków.

Niechlubnym rekordzistą był 56-letni zielonogórzanin kierujący Nissanem zatrzymany przez patrol ruchu w pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, w Świdnicy. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu.

Wyjątkowo nieodpowiedzialny był także 35-latek z Zielonej Góry kierujący BMW, zatrzymany do kontroli w Wigilię, 24 grudnia, na al. Konstytucji 3 Maja. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pijany i naćpany marihuaną.