Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

ZIELONA GÓRA Seniorze, to ważne! Przyjdź i nie daj się oszukać

„Zielonogórzanie świadomi i bezpieczni” to kampania profilaktyczna dla mieszkańców Zielonej Góry zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze , Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto oraz Urząd Miasta Zielona Góra – ZGrani Zielonogórzanie 50+. W ramach kampanii organizujemy cykl otwartych wykładów dotyczących metod działania oszustów oraz sposobów jak się przed nimi chronić. Wykład odbędzie się w sobotę, 18 marca w Domu Harcerza.

Pierwszy wykład poprowadzi dr Jerzy Herberger, psycholog i były wykładowca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz w Instytucie Humanistycznym PWSZ w Głogowie. Wykład odbędzie się, 18 marca (sobota) o godzinie 11.00 w auli Domu Harcerza przy ul. Wyszyńskiego 19a.

W czasie wykładu dowiemy się jak nie pozwolić się oszukać i jak nie ulegać manipulacjom. Kampania ma na celu uświadomić zielonogórzan, że oszuści działają cały czas i wciąż modyfikują swoje metody. Ofiarami tych oszustw zostają już nie tylko starsze osoby, ale także młodzi ludzie. – Chcemy żeby zielonogórzanie każdego dnia nie tracili czujności i ostrzegali siebie nawzajem, informowali o sposobach i metodach działania oszustów – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Często słyszymy o wyłudzeniach dużych pieniędzy od starszych osób metodami „na wnuczka”, „na lekarza”, „na policjanta”. Jednak coraz częściej przytrafia się to także młodym osobom oszukiwanym metodami „na pracownika banku”, „na blik”, czy nakłanianym do inwestowania na fałszywych portalach w akcje czy kryptowaluty . Oszuści potrafią być bardzo sprytni i bezwzględni, wykorzystując naiwność, bezbronność, a nawet dobre serce ludzi, czasem posuwając się nawet do szantażu.  

Pierwszy wykład z już, 18 marca, o godzinie 11.00, aula Domu Harcerza ul. Wyszyńskiego 19a.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl