Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielonogórscy policjanci znowu to zrobili

Zielonogórzanka ze swoim problemem zgłosiła się do policjantów ruchu drogowego. Ci jak zwykle nie zawiedli i pomogli kobiecie w potrzebie. Takie drobne gesty pokazują, że zadaniem policjantów oprócz ochrony, jest także, a nawet przede wszystkim pomoc w trudnej sytuacji.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lutego, po godzinie 15 na ulicy Braniborskiej. Zielonogórzance, która spieszyła się do szkoły po dziecko, zauważyła przebitą oponę w aucie. Trzeba było ją zmienić. Wymiana koła, która z pozoru wydaje się zajęciem nieskomplikowanym, może być jednak kłopotliwa, tym bardziej, jeśli przydarzy się w nieoczekiwanym momencie i miejscu, a tak było tym razem. Kobieta znalazła się w trudnej sytuacji, z której nieoczekiwanie wybawili ją policjanci jadący na interwencję tuż obok.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Poprosiła o pomoc zielonogórskich policjantów

Kobieta widząc mundurowych podeszła i poprosiła o pomoc. Policjanci zawrócili i od razu się zajęli się wymianą koła na zapasowe. Była to wymagająca sytuacja, bo samochód był zaparkowany na ulicy o dużym nachyleniu i niewłaściwe jego zabezpieczenie mogłoby spowodować stoczenie się pojazdu w dół.

Po kilkunastu minutach i wymianie uszkodzonej opony, kobieta mogła bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę. Zielonogórscy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie ruszają z pomocą mieszkańcom.

Czytaj też – Pedofil zaatakował dziewczynkę w Sulechowie. Idzie za kraty, ma zakaz zbliżania do dzieci  

Przykładów takich działań w codziennej policyjnej służbie jest bardzo wiele, choć nie zawsze i nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak trudne i pełne poświęceń, ale jednocześnie satysfakcjonujące jest noszenie policyjnego munduru. Pamiętajmy, że policjanci pracują bez względu na pogodę czy przypadające święto, żeby mieszkańcy naszego miasta i powiatu, ale także osoby nas odwiedzające mogły bezpiecznie podróżować i spokojnie spać.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl