Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielonogórska policja: Na tej drodze jest za dużo wypadków, będą zmiany

Policjanci zielonogórskiej drogówki kontrolowali miejsca wszystkich wypadków, do których doszło na drogach w powiecie zielonogórskim. W ubiegłym tygodniu taka lustracja odbyła się na drodze wojewódzkiej W282 w Łazie. Celem takiej kontroli jest sprawdzenie czy infrastruktura drogowa mogła się przyczynić do zdarzenia.

Przed kilkoma dniami kontrola odbyła się na drodze wojewódzkiej W282 w Łazie, gdzie w ostatnim okresie doszło do kilku zdarzeń drogowych.

Zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki nadkom. Katarzyna Świerkowska-Teska wraz z mł. asp. Radosławem Krzykiem pojechali do Łazu. Na łuku w Łazie ostatnio doszło do kilku kolizji oraz trzech wypadków. – Celem takiej kontroli miejsca wypadku jest sprawdzenie czy infrastruktura drogowa mogła się przyczynić do zdarzenia drogowego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Policjanci sprawdzili przede wszystkim oznakowanie drogi. Nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Z analiz zdarzeń drogowych, które miały miejsce na wskazanym odcinku drogi wynika, że ich przyczyną była nadmierna prędkość lub niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

W celu dodatkowego zwrócenia uwagi kierujących na ten trudny odcinek drogi, policja wystąpi do zarządcy drogi z wnioskiem o zastosowanie najazdowych pasów wibracyjno-akustycznych. Będą zwracały uwagę kierujących przypominając o konieczności zwolnienia i zachowania ostrożności.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl