Samochody.pl - poscigi.pl

W szpitalu zmarła kobieta ciężko ranna w wybuchu gazu w domu w Nowogrodzie Bobrzańskim (ZDJĘCIA)

Dom po wybuchu zawalił się i stanął w płomieniach. fot. poscigi.pl

Do wybuchu gazem w domu w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło w sobotę, 19 sierpnia, z samego rana. Wybuch kompletnie zniszczył dom.  Ranne zostało starsze małżeństwo. Ciężko ranna, poparzona kobieta został zabrana do szpitala. Niestety zmarła.

Do wybuchu gazu w domu w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło na ulicy Wędkarzy po godz. 7.00 rano. – To był ogromny huk – mówili nam wtedy świadkowie. Wybuch był tak silny, że w sąsiadujących domach zostały wybite szyby. Tak samo w zaparkowanych w okolicy samochodach. – Siła wybuchy wyrwała nawet bramki z ogrodzenia – mówił nam świadek.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do wybuchu gazu doszło w domu letniskowym. W środku było starsze małżeństwo. Kobieta w dniu zdarzenia zeszła na dół wstawić wodę na kawę. Mąż został w pokoju na górze. Kiedy rozpalała kuchenkę doszło do wybuchu.

Zmarła kobieta ranna w wybuch butli z gazem w Nowogrodzie Bobrzańskim

Na miejsce zdarzenia dojechało osiem zastępów straży pożarnej z Zielonej Góry oraz OSP. Wylądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dom po wybuchu zawalił się i stanął w płomieniach. Starzący zajęli się jego gaszeniem.

Kobieta oraz mężczyzna zostali ranni. Kobieta doznała ciężki obrażeń oraz poparzeń ciała. Kobieta została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR. Niestety mimo wysiłków nie udało. Jak ustalił portal poscigi.pl, starsza kobieta zmarła.

Ustalenia portalu potwierdziła policja. – W szpitalu zmarła kobieta ranna w wybuchu gazu w domu w Nowogrodzie Bobrzański –  mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Przyczyny tragicznego zdarzenia jest ustalana. Wiadomo, że małżeństwo dzień przed tragedią w piątek, 18 sierpnia, wymieniło butlę z gazem.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl