Toyota Zielona Góra

Zielonogórska policja rozbiła dużą grupę handlarzy narkotyków

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dziewięć osób w wieku od 24 do 38 lat. Osiem zostało aresztowanych. Wobec jednej osoby zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.  To członkowie dużej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem narkotykami.

Policjanci rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami przez kilka miesięcy. – Członkowie grupy sprzedawali narkotyki na terenie powiatu zielonogórskiego, głównie w okolicach klubów nocnych i dyskotek – informuje podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji. W grupie panował podział obowiązków, szef był odpowiedzialny za zakup towaru od innych grup przestępczych w Polsce. Pozostali członkowie grupy odpowiedzialni byli za zorganizowanie siatki dealerskiej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od 19 lutego do 12 marca br. policjanci zatrzymali dziewięć osób w różnych miejscowościach naszego powiatu oraz województwa wielkopolskiego. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze aresztowanych zostało ośmioro z nich.  Jedna osoba trafiła pod dozór policyjny i wpłaciła poręczenie majątkowe.

Podczas realizacji sprawy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, pododdziału antyterrorystycznego KWP w Gorzowie Wlkp. oraz nieetatowej grupy realizacyjnej zielonogórskiej komendy wchodzili jednocześnie do kilku mieszkań i domów. Zatrzymywano również członków grupy w samochodach, którymi się poruszali oraz na ulicach w pobliżu ich miejsc zamieszkania.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że grupa rozprowadziła na rynku co najmniej 25 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości 1 mln złotych oraz co najmniej 0,5 kg marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości 15 tys. złotych.

Podczas przeszukiwań, oprócz narkotyków, znaleziono również amunicję, skaner radiostacji policyjnej, środki farmakologiczne w dużych ilościach, podrabianą markową odzież i perfumy oraz wagi elektroniczne i torebki strunowe. W domach i mieszkaniach zatrzymanych były też kastety, pałki i paralizatory. Policjanci znaleźli także 32 telefony komórkowe, którymi przestępcy posługiwali się podczas swojej działalności. Na poczet przyszłych kar policjanci między innymi zabezpieczyli komputery, sprzęt RTV i aparaty fotograficzne.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im za to kara do 12 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania amunicji, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze. – Sprawdzane są także inne wątki, np. nielegalny handel lekami oraz handel podrabianą markową odzieżą i perfumami – mówi podinsp. Barska.

Toyota Zielona Góra