Zielonogórska policja szuka sprawców napadu na kantor w Kargowej (ZDJĘCIA)

Do napadu doszło w piątek, 23 lutego, z samego rana. Sprawcy napadu uciekli z gotówką samochodem z żółtymi tablicami rejestracyjnymi. Poszukiwania trwają. Cały czas policja szuka również sprawców napadu na kantor i jubilera w Zielonej Górze.

Do napadu doszło około godz. 9.00. Pracownica kantoru otwierała drzwi. Wtedy została wepchnięta do środka przez kilku mężczyzn. – Kobieta została związana przez napastników – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Napastnicy zabrali gotówkę i uciekli. Nie wiadomo jaką sumę zrabowali.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nieznani mężczyźni to najprawdopodobniej Ukraińcy. Po napadzie wsiedli do czarnego samochodu i uciekli z łupem. Prawdopodobnie było trzech napastników. Odjechali ciemnym samochodem z żółtymi tablicami rejestracyjnymi.

Zaraz po napadzie policja zaczęła szukać napastników oraz samochodu odpowiadającego temu, którym odjechali. Policja kontroluje samochody na różnych trasach. Swoją robotę w terenie wykonują kryminalni.

Zielonogórscy policjanci cały czas szukają również sprawców brutalnego napadu na kantor w Zielonej Górze. W dniu 20 grudnia ub.r wieczorem mężczyźni napadli właściciela kantoru w galerii w centrum miasta. Mężczyzna został brutalnie pobity i obrabowany. Bandyci ukradli ogromną sumę pieniędzy. Sprawcy z miejsca napadu odjechali zielonym daewoo lanosem, po czym samochód z pewnością porzucili.

Poszukiwany jest również sprawca napadu na jubilera w Zielonej Górze. Doszło do niego 18 grudnia ub.r. Zamaskowany mężczyzna około godz. 11.00 wszedł do jubilera przy Placu Matejki. Był ubrany na czarno. Na głowie miał kominiarkę. W środku sterroryzował właściciela jubilera. Skrępował mężczyznę i ukradł biżuterię.