Zielonogórzanin Krzysztof Fechner to człowiek ze stali. Weźmie udział w morderczym wyścigu dookoła Indii

Krzysztof Fechner zapowiada, że jak zwykle da z siebie wszystko. fot. UM

Zielonogórski ultrakolarz i kierowca MZK Krzysztof Fechner przekracza kolejne granice. 1 października zaczyna morderczy wyścig dookoła Indii. Jako pierwszy Polak i Europejczyk planuje przejechać na rowerze dystans liczący 3651 kilometrów.

W czwartek, 27 czerwca, w siedzibie firmy Lumel przy ul. Słubickiej podpisano umowy sponsorskie. Race Across India (Wyścig Dookoła Indii) to jeden z najtrudniejszych wyścigów rowerowych na świecie. Wyprawa nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy – firmy Lumel i Seco Warwick. K. Fechnera wspierają też urząd miasta Zielona Góra oraz urząd i marszałkowski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Mam nadzieję, że nasz ultrakolarz będzie miał taką piękną pogodę, jaka obecnie jest w Zielonej Górze – powiedział Dinesh Musalekar, prezes Lumel SA. Dodał, że sport łączy nasze firmy, kultury i ludzi. – Życzę panu Krzysztofowi wielu sukcesów, uważam go za ambasadora Polski. Z pewnością przywiezie z Indii mnóstwo doświadczeń – mówi prezes Lumelu.

Drugim mecenasem inicjatywy jest Seco/Warwick. – W ubiegłym roku wspieraliśmy amerykańskie zmagania Krzysztofa, teraz kontynuujemy naszą współpracę – mówił Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy Seco/Warwick SA.

K. Fechner na rowerze przejedzie przez 12 indyjskich stanów z północy na południe. To w sumie aż 19 tysięcy metrów przewyższeń i łącznie 3651 kilometry trasy. Rywalizacja zaczyna się 1 października, potrwa 12 dni.

Krzysztof Fechner startuje w rajdzie dookoła Indii

– Cieszymy się z wyprawy Krzysztofa, bo jest członkiem wielkiej rodziny pracowników samorządowych miasta Zielona Góra, niezwykłym kierowcą miejskiego przewoźnika – mówił Jarosław Flakowski, zastępca prezydenta.

Prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski objął wyprawę Krzysztofa patronatem miasta.

Krzysztof Fechner zapowiada, że jak zwykle da z siebie wszystko. – Nie działam sam, na mój sukces pracuje cały sztab najlepszych ludzi. Dziękuję samorządom i sponsorom. Mocno trzymajcie za mnie kciuki – mówi K. Fechner.

To nie pierwsze osiągnięcie zielonogórskiego kierowcy. W czerwcu zeszłego roku zameldował się na mecie Race Across America, czyli najbardziej morderczego wyścigu kolarskiego w USA. Pokonał 4,8 tysięcy kilometrów. Przez cały czerwiec jest ambasadorem Rowerowej Stolicy Polski, zabawy organizowanej przez miasto Bydgoszcz. Przemierza cały kraj, aby pobić rekord Guinnesa w jeździe rowerem miejskim (10 tysięcy kilometrów na liczniku).