Toyota Zielona Góra

Zlikwidowany nielegalny salon gier. Właścicielowi grozi grzywna 800 tys. zł (ZDJĘCIA)

Akcja funkcjonariuszy lubuskiej Służby Celno-Skarbowej i żagańskiej policji doprowadziły do zlikwidowania nielegalnego punktu gier hazardowych w Żaganiu.

  • Lubuska KAS i policji zlikwidowały nielegalny salon gier w Żaganiu.
  • Przejętych zostało 8 nielegalnych automatów, takich jakie działają w kasynach.
  • Na zapleczu znaleziono gotówkę na wypłaty wygranych.

W momencie wejścia służb do lokalu włączonych było 8 automatów. Wszystkie były gotowe do gry. Wygląd i konstrukcja automatów wraz z pulpitem obsługi i sterowania były identyczne, jak te, które są wykorzystywane w kasynach. Dla potrzeb procesowych przeprowadzono na nich gry kontrolne i sporządzono szczegółowe protokoły.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na zapleczu, wśród butelek ze środkami czystości, funkcjonariusze znaleźli także foliowy woreczek, a w nim 2,4 tys. zł w gotówce. Można przypuszczać, że to pieniądze przeznaczone na wypłaty wygranych.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Eko pol - Poscigi.pl