Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zostawiła 100 tys. zł na klatce schodowej

W Gorzowie odnotowano kolejne przestępstwo, wskutek którego kobieta straciła równowartość 100 tysięcy złotych. Tylko w ostatnim tygodniu przestępcy pod przykrywką różnych historii wyłudzili 200 tys. zł

We wtorek, 26 marca, kobieta uwierzyła, że dzwoni do niej policjantka. Powiedziała, że mieszkanie kobiety jest pod obserwacją, a służby prowadzą akcję wymierzoną w oszustów. Były pytania o posiadane oszczędności i instrukcje, co należy z nimi zrobić.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ostatecznie kobieta zostawiła na klatce schodowej 100 tys. zł w różnych walutach. Pieniądze zostały zabrane z klatki schodowej.

– Wykorzystujmy wszystkie okazje, by chronić seniorów, którzy nie zawsze mają dostęp do mediów społecznościowych czy innych źródeł informacji. Historie opowiadane przez oszustów mogą być różne, ale zawsze prowadzą do przekazania pieniędzy – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie.

Wywieranie presji powoduje, że starsze osoby dają się zmanipulować i wykonują instrukcje przestępców. I choć wiele osób nie daje się oszukać, to przestępcy nie odpuszczają.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl