Zuchwała kradzież w markecie. Złodzieje obrzucali kierownika butelkami z wódką

Sulechowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w markecie Aldi. Sprawcy uciekając przed kierownikiem sklepu rzucali w niego skradzionymi butelkami z alkoholem.

O kradzieży już informowaliśmy. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w markecie Aldi. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu butelki z alkoholem. Został zauważony przez jednego z pracowników ochrony, który widząc co zrobił, próbował go zatrzymać. Wtedy niespodziewanie pojawił się drugi mężczyzna, który stał przy drzwiach, aby ułatwić koledze ucieczkę ze skradzionym alkoholem.

Mężczyźni wspólnie zaczęli uciekać, a w pewnym momencie zaczęli rzucać butelkami z alkoholem w goniącego ich kierownika sklepu. Udało im się uciec. O zdarzeniu powiadomiona została policja. Na miejsce szybko dojechał patrol prewencji i policjanci kryminalni. Ruszyły poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży. Po kilku godzinach obaj mężczyźni zostali zatrzymani w mieszkaniu dziewczyny jednego z nich.

Mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co grozi im kara do nawet 10 lat więzienia. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego kierownika sklepu.