Rozbity gang złodziei busów. Kradli w Niemczech (FILM)

Policjanci drogówki odzyskali skradzione w Niemczech dwa busy warte ponad 400 tys. zł. W zatrzymaniu jednego z podejrzanych pomógł policyjny pies, który odnalazł 21-letniego mężczyznę ukrywającego się w zaroślach. Dwóch kolejnych złodziei zatrzymali pracy krośnieńscy kryminalni.

W dniu, 16 września, ub.r. roku funkcjonariusze z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalili, że przez teren powiatu krośnieńskiego jedzie kradziony citroen jumper. Informacja niezwłocznie trafiła do policjantów ruchu drogowego, którzy chwilę później podczas patrolowania drogi krajowej numer 32 zauważyli dwa busy jadące od strony Gubina.

Jako pierwszy jechał bus kamper fiat ducato na polskich tablicach rejestracyjnych, a tuż za nim bus ze zgłoszenia policjantów z centrum w Świecku. Mundurowi natychmiast zawrócili i ruszyli za autem. – Na widok zawracającego radiowozu kierujący kamperem gwałtownie przyspieszył, a następnie porzucił pojazd w zagajniku – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Chwilę później w lesie został odnaleziony drugi kradziony na terenie Niemiec citroen.

Rozpoczęto sprawdzanie terenu za kierowcami obu aut. Przewodnik z psem policyjnym podjął trop doprowadzając do mężczyzny ukrywającego się w krzakach. To był 21-latek.

Zabezpieczony fiat ducato został skradziony z Niemiec. Jego wartość to ponad 220 tys. zł. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki.

Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do citroen jumper o wartości prawie 180 tys. zł i ucieczki policji. 21-latek został tymczasowo aresztowany. Okazał się, że kierował on też pod wpływem amfetaminy.

W grudniu ubiegłego roku, kryminalni zatrzymali do sprawy 32-latka, któremu prokurator postawił zarzuty dotyczące włamania się na terenie Niemiec do fiata ducato i citroena jumpera oraz ich kradzieży. Złodziej został aresztowany.

W kwietniu bieżącego roku policjanci dotarli do trzeciego z mężczyzn, 37-latka. Jemu również postawiono zarzut kradzieży z włamaniem do samochodów. Obaj mężczyźni to też recydywiści.

Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. 21-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. Recydywistom 32-latkowi i 37-latkowi grożą kary po 15 lat więzienia

Eko pol - Poscigi.pl