Buty, odzież sportową, galanterię z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli wschowscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej u młodej mieszkanki powiatu wschowskiego. Biznes internetowy trwał od lutego br. i naraził na spore straty właścicieli znaków towarowych wielu znanych i popularnych marek.
Na szybki sposób wzbogacenia się wpadła jedna z mieszkanek powiatu wschowskiego, która postanowiła na jednym z portali internetowych otworzyć „grupę”, w której oferowała odzież, buty oraz galanterię opatrzone znakami towarowymi znanych i popularnych marek. Zainteresowanie było duże z uwagi na niskie ceny przedmiotów, które u oryginalnego producenta byłyby stanowczo wyższe.
Biznes internetowy rozpoczęła na początku tego roku, obejmując początkowo powiat wschowski, a później sąsiednie powiaty. Zamówienia były składane tylko i wyłącznie przez stworzony internetowy butik. Młoda mieszkanka powiatu wschowskiego miała dostawców z różnych części Polski. Po złożeniu przez nią zamówienia pod wskazany adres przychodziły kurierem paczki z zakupionymi nieoryginalnymi rzeczami.
Klient po wpłaceniu pieniędzy na wskazany rachunek bankowy otrzymywał towar. Kiedy zainteresowanej osobie zależało na szybkim zakupie, mogła spotkać się ze sprzedającą bądź zaufaną osobą w umówionym miejscu.
- Kryminalni, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, w miejscu zamieszkania 31- latki zabezpieczyli produkty podrobione, m.in. odzież, buty, zegarki oraz paski do spodni – mówi podkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji. Prowadzony przez nią biznes naraził na duże straty różnych producentów odzieży znanych i popularnych marek. Biegły sądowy z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej nie miał wątpliwości co do braku autentyczności znaków towarowych.