Samochody.pl - poscigi.pl

Akcja drogówki w Krośnie Odrzańskim. Działania zakończą się pod koniec dnia

Policjanci krośnieńskiej drogówki w poniedziałek prowadzili działania „Trzeźwość”. Już w pierwszych minutach trwania akcji, w dwóch przypadkach koniecznym było ponowne skontrolowanie kierowcy. Po badaniach okazało się, że jeden z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości, drugi w stanie po użyciu alkoholu.

W poniedziałek, 4 marca, na terenie powiatu krośnieńskiego, z samego rana ruszyły działania „Trzeźwość”. – Ich celem jest eliminowanie z ruchu kierowców, decydujących się na jazdę na „podwójnym gazie” – mówi km. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci drogówki z Krosna Odrzańskiego kontrole rozpoczęli na rondzie drogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 285 w rejonie miejscowości Sękowice. Już w pierwszych minutach trwania akcji kontrolka na przenośnych urządzeniach do badania stanu trzeźwości wykazała obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. – W tych przypadkach konieczne było ponowne badanie kierowców, tym razem urządzeniem, które określa zawartość alkoholu w organizmie – mówi kom. Kulka.

Czytaj też – Straszny wypadek w Krośnie Odrzańskim. Ojciec zginął na oczach dzieci. Ukrainiec dziś usłyszy zarzuty

Urządzenie wykazało, że 20-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, natomiast 64-latek był pijany (ponad pół promila alkoholu). Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy i poinformowali o dalszych konsekwencjach.

Uwaga. Działania będą trwały do końca dnia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl