Toyota Zielona Góra

Akcja policji i KAS. Zatrzymani dwaj zielonogórzanie. Przeprali aż 24 mln zł (ZDJĘCIA)

Zielonogórzanie przeprali aż 24 mln zł

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, mieszkańców Zielonej Góry, członków zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się praniem brudnych pieniędzy. Przeprali prawie 24 miliony złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 20 września. Zielonogórscy policjanci i funkcjonariusze KAS zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, mieszkańców Zielonej Góry.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przeszukano ich mieszkania, samochody oraz miejsca, w których zatrzymani mogli ukryć dowody przestępstwa. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli dowody w sprawie.

Śledczy przedstawili zatrzymanym zielonogórzanom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw skarbowych dużej wartości i prania brudnych pieniędzy. Grożą im kary do 8 lat więzienia i wysokie grzywny.

Mężczyźni zostali zwolnieni po wpłaceniu poręczenia majątkowego i zabezpieczenia na poczet grożących kar i grzywien.

Zatrzymania mężczyzn są kontynuacją sprawy z 2019 r., która doprowadziła do zatrzymania przez policjantów i funkcjonariuszy KAS w maju ubiegłego roku na terenie Raculi, na gorącym uczynku trzech mężczyzn. W chwili zatrzymania zabezpieczono blisko 1,3 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 3,5 kilogramów narkotyków.

Cała trójka usłyszała wówczas zarzuty paserstwa akcyzowego, a główny organizator również przechowywania narkotyków. Kierujący całym procederem trafił na pół roku do aresztu.

Funkcjonariusze KAS i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci i funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi