Samochody.pl - poscigi.pl

Akcja zielonogórskiej drogówki. Aż 36 wykroczeń pieszych w jeden dzień

Podczas akcji ujawniono 36 wykroczeń pieszych, z których cztery osób zostało ukaranych mandatami.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Pieszy bezpieczny na przejściu”. Zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami w stosunku do pieszych. W mieście na głównych ciągach komunikacyjnych i w rejonach skrzyżowań, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych ulicach było więcej policyjnych patroli, które czuwały nad ich bezpieczeństwem.

Policjanci zwracali uwagę na takie wykroczenia jak przekraczanie dozwolonej prędkości, w szczególności przed i na przejściach dla pieszych, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych,  nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i inne wykroczenia popełniane w stosunku do pieszych.

Jednocześnie zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, np. przechodzenia w miejscach niedozwolonych czy na czerwonym świetle.

Dużo zgłoszeń nieprawidłowego parkowania

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na parkowanie na chodnikach, w strefach zamieszkania. – Dostajemy bardzo dużo zgłoszeń o tym, że kierujący blokują przejazdy, wyjazdy, utrudniają lub czasem wręcz uniemożliwiają pieszym poruszanie się – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Najwięcej takich zgłoszeń mieszkańcy zgłaszają za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przez internet wskazują miejsca, w których kierujący łamią przepisy.

Były mandaty i pouczenia

Policjanci byli konsekwentni wobec osób naruszających przepisy. Obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, wszystkie te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.

Patrole ruchu drogowego były także w rejonach szkół, gdzie sprawdzali jak względem pieszych zachowują się kierujący.

Podczas akcji ujawniono 36 wykroczeń pieszych, z których cztery osób zostało ukaranych mandatami. Policjanci zatrzymali również sześciu kierowców, z których pięciu zostało ukaranych mandatami.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl