Bracia zamordowali i spalili ciało Krzysztofa na boisku szkolnym. Usłyszeli wyroki

W czwartek 16 marca gorzowski sąd okręgowy skazał 40-letniego Piotra Ż. i 34-letniego Krzysztofa K. na 25 lat więzienia. Kary dodatkowo zaostrzył praktycznie zakazem wcześniejszego wyjścia na wolność. To kara za zabicie i spalenie zwłok 25-letnieg Krzysztofa.

Do brutalnego morderstwa doszło 24 października 2015 r. na gorzowskim osiedlu Słonecznym. Piotr Ż. i jego brat Krzysztof K. spotkali 25-letniego Krzysztofa. Ten miał wcześniej grozić jednemu z braci. To wywołało chęć rozliczenia się za dawne nieporozumienie. Podczas szarpaniny doszło do morderstwa. Bracia zadali Krzysztofowi kilkanaście ciosów nożem w korpus oraz szyję. Zwłoki 25-latka oblali paliwem i podpalili na szkolnym boisku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obaj mordercy szybko zostali zatrzymani przez gorzowską policję. Trafili do aresztów. Podczas długiego procesu obciążali siebie nawzajem.

Prokurator żądała dla obu mężczyzn kar dożywotniego więzienia. Sąd po zbadaniu materiału dowodowego uznał, że obaj trafią za kratki na 25 lat. Kary zostały jednak dodatkowo zaostrzone przez sąd. Piotr Ż. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po odbyciu 22 lat kary. Krzysztof K. po tym, jak w więzieniu spędzi 20 lat.

Wyroki nie są prawomocne.