Budowali drogę. Po chwili koparka w coś uderzyła. Wezwano policję

Do odnalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło podczas budowy nowego odcinka drogi w rejonie miejscowości Kosieczyn.

Groźny niewybuch z czasów II wojny światowej został odnaleziona podczas budowy drogi na odcinku Kosieczyn – Nowa Wieś. Pracownicy zawiadomili policję, która zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko do czasu podjęcia go przez saperów.

Do odnalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło podczas budowy nowego odcinka drogi w rejonie miejscowości Kosieczyn. Pracownicy odnaleźli pocisk, o czym natychmiast powiadomili policję. – Prace natychmiast zostały także przerwane – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że to materiał mogący stwarzać zagrożenie wybuchem. Zabezpieczyli znalezisko, tak żeby nikt nie miał do niego dostępu. Policjanci wezwali patrol saperski, który bezpiecznie podjął pocisk.

– Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie ruszać tego typu materiałów i zawsze o ich odnalezieniu poinformować służby – mówi asp. Ruciński.

Niewybuchów nie brakuje

Niewybuchów z czasów II wojny światowej jest nadal bardzo dużo. Natkniemy się na nie podczas prac na roli, sprzątania starych zabudowań, piwnic i strychów czy chociażby remontów lub budowy nowych dróg. Można natrafić na broń, amunicję, pociski lub innego rodzaju arsenał.

– Ich skorodowany stan nie zawsze oznacza, że są niegroźne. Dotknięcie ich może okazać się tragiczne w skutkach, ponieważ w każdej chwili może dojść do wybuchu – podkreśla asp. Ruciński.

Pamiętajmy. Zabieranie i przetrzymywanie takich elementów jest przestępstwem, za które grożą poważne konsekwencje prawne.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl