Samochody.pl - poscigi.pl

Budowali drogę. Po chwili koparka w coś uderzyła. Wezwano policję

Do odnalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło podczas budowy nowego odcinka drogi w rejonie miejscowości Kosieczyn.

Groźny niewybuch z czasów II wojny światowej został odnaleziona podczas budowy drogi na odcinku Kosieczyn – Nowa Wieś. Pracownicy zawiadomili policję, która zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko do czasu podjęcia go przez saperów.

Do odnalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło podczas budowy nowego odcinka drogi w rejonie miejscowości Kosieczyn. Pracownicy odnaleźli pocisk, o czym natychmiast powiadomili policję. – Prace natychmiast zostały także przerwane – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że to materiał mogący stwarzać zagrożenie wybuchem. Zabezpieczyli znalezisko, tak żeby nikt nie miał do niego dostępu. Policjanci wezwali patrol saperski, który bezpiecznie podjął pocisk.

– Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie ruszać tego typu materiałów i zawsze o ich odnalezieniu poinformować służby – mówi asp. Ruciński.

Niewybuchów nie brakuje

Niewybuchów z czasów II wojny światowej jest nadal bardzo dużo. Natkniemy się na nie podczas prac na roli, sprzątania starych zabudowań, piwnic i strychów czy chociażby remontów lub budowy nowych dróg. Można natrafić na broń, amunicję, pociski lub innego rodzaju arsenał.

– Ich skorodowany stan nie zawsze oznacza, że są niegroźne. Dotknięcie ich może okazać się tragiczne w skutkach, ponieważ w każdej chwili może dojść do wybuchu – podkreśla asp. Ruciński.

Pamiętajmy. Zabieranie i przetrzymywanie takich elementów jest przestępstwem, za które grożą poważne konsekwencje prawne.

Eko pol - Poscigi.pl