Bus wypadł z drogi i roztrzaskał się na poboczu. Trzy osoby ranne (FILM, ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło na odcinku autostrady A2 Rzepin – Świecko. Rozpędzony bus wypadł z drogi na wysokości MOP-u Gliniec. Ranne zostały trzy osoby, dwie były uwalniane z auta prze strażaków.

Do wypadku doszło w czwartek, 15 marca. Bus rozbił barierki, uderzył w betonowy kolektor i wypadł z drogi. Pojazd roztrzaskał się o pobocze upadając na bok. Do zdarzenia doszło na odcinku koło MOP-u Gliniec. To piąty kilometr trasy, pas zjazdowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce wypadku przyjechały służby ratunkowe i trzy karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy zawodowi zabezpieczyli miejsce wypadku. Jedna osoba z auta wyszła sama, dwie zostały w nim uwięzione. Uwolnili je strażacy. Rannym pomocy udzielili ochotnicy z jednostki w Rzepinie. Ochotnicy z Rzepina pomogli również umieścić rannych na noszach. Odłączyli tez akumulator z rozbitego auta. Trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitali w Zielonje Górze i Słubicach.

Busa prowadził 21-latek. – Najprawdopodobniej kierowca zasnął podczas jazdy – mówi asp. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Samochód był podnoszony z pobocza późną nocą. – Bus został bardzo mocno rozbity. Przed wyciągnięciem na pobocze musiał zostać rozładowany – mówi Marek Dziubałka z pomocy drogowej Maxmar w Zielonej Górze.

Toyota Zielona Góra