Toyota Zielona Góra

Busem przewoził aż 34 imigrantów. Za kierownicą Rumun (ZDJĘCIA)

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą dzięki współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali busa, w którym przewożonych było aż 34 nielegalnych imigrantów.

We wtorek, 19 października, kostrzyńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali busa. Samochodem przewożeni byli nielegalni imigranci. Mundurowi

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

po zatrzymaniu pojazdu do kontroli sprawdzili przestrzeń bagażową. Tam było aż 34 osoby. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni obywatel Rumunii.

Zarówno z nim jak i z pozostałymi osobami wykonywane są czynności. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami nielegalnego przewozu imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji.