Samochody.pl - poscigi.pl

Chciał wyłudzić telefon komórkowy i doładowania

Wczoraj zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z salonów sprzedaży telefonii komórkowej chciał zawrzeć umowę posługując się cudzym dowodem osobistym. Sprawca chciał wyłudzić telefon komórkowy oraz doładowania na rozmowy telefoniczne.

Wczoraj w godzinach popołudniowych 31-letni Paweł L., mieszkaniec powiatu żarskiego przyszedł do salonu sprzedaży jednego z operatorów telefonii komórkowej w Zielonej Górze. Chciał zawrzeć umowę na kredytowany zakup telefonu marki Nokia wartości 550 zł oraz doładowań do tego telefonu o wartości  1440 zł. Zdjęcie oraz dane z dowodu osobistego, który przedstawił Paweł L., wzbudziły podejrzenia pracownika salonu.

W krótkim czasie po powiadomieniu policji, patrol zatrzymał sprawcę oszustwa. 31-latek został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna, jak się okazało, jest znany policji z wcześniejszych przestępstw kryminalnych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawca usłyszał dzisiaj zarzut oszustwa, za który grozi kara do 8 lat więzienia. Paweł L. przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl