Toyota Zielona Góra

Chciała zamordować śpiącą 11-letnią córkę. Dzieci obezwładniły matkę

Matka poszła z nożem do łóżka córki i tam chciała ją zamordować. Dziewczynka w ostatniej chwil zdążyła zasłonić się przed ciosem. Ostrze raniło jej rękę. Rodzeństwo obezwładniło matkę, która próbowała jeszcze poderżnąć sobie gardło.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w jednej z miejscowości powiatu lubańskiego. Dyżurny został powiadomiony o ataku z nożem na 11-letniej dziewczynce. Sprawcą była matka 11-latki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ustalili, że 39-letnia matka czwórki dzieci zaatakowało swoją 11-letnią córkę leżącą w łóżku. Zadała jej cios nożem. 11-latka zasłoniła się ręką, w którą została zraniona. Zaalarmowane krzykiem rodzeństwo obezwładniło matkę zabierając jej nóż. Kobieta wyswobodziła się i drugim nożem próbowała popełnić samobójstwo raniąc się w szyję.

Kobieta została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do szpitala trafiła też 11-latka.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa córki. Sąd Rejonowy w Lubaniu tymczasowo aresztował 39-latkę. Grozi ej teraz nawet dożywotnie więzienie.

Ranna 11-latka oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa.