Toyota Zielona Góra

Chwile grozy podczas akcji kryminalnych. Diler zaatakował policjantów bagnetem (FILM, ZDJĘCIA)

44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy, jednocześnie grożąc im śmiercią.

W trakcie zatrzymania przez świebodzińskich policjantów 44-letni narkotykowy diler zaatakował policjantów bagnetem. Został szybko obezwładniony. W jego mieszkaniu znaleziono 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany. Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Świebodzińscy kryminalni ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zajmuje się handlem narkotykami. Ustalili, że diler ma znaczną ilość narkotyków w domu. Poznali również trasę, którą może jechać.

Policjanci przygotowali się do akcji i zatrzymali samochód dilera. – Zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny, usiłował ponownie uruchomić pojazd, jednak jeden z funkcjonariuszy uniemożliwił mu to, wyciągając kluczyki ze stacyjki – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Policjant zobaczył, że kierowca sięga po bagnet w kaburze przymocowanej przy siedzisku  bagnet. Po chwili 44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy, jednocześnie grożąc im śmiercią. Policjanci wytrącili mu bagnet z ręki i szybko obezwładnili go.

W domu dilera znaleziono blisko półtora kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany. Mężczyzna nie tylko miał znaczne ilości środków, ale również, przygotowywał się do ich sprzedaży.

44-latek dopuścił się czynu w okresie niespełna półtora roku od wyjścia z więzienia, gdzie odbywał karę, między innymi za przestępstwa narkotykowe. Odpowie on też za groźbę użycia noża, znieważanie oraz naruszenie nietykalności cielesnej zatrzymujących go policjantów.  Sąd w Świebodzinie tymczasowo aresztował niebezpiecznego 44-latka.  Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta