Chwile grozy w Sulechowie. Mężczyzna już wisiał

Policjanci z Sulechowa zostali wezwani na pomoc zdesperowanemu mężczyźnie. Zdążyli na czas i odcięli już wiszącego mężczyznę, który po wszystkim karetką pogotowia ratunkowego został zabrany do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 20 maja. Przed godz. 11:00 dyżurny komisariatu policji w Sulechowie dostał informację o mężczyźnie, który potrzebował pilnej pomocy. O desperacie zaalarmował znajomy. Wskazał gdzie może znajdować się mężczyzna. – W takich sytuacjach najważniejszy jest czas, dlatego do działań natychmiast przystąpili wszyscy policjanci będący w służbie, zarówno policjanci służby patrolowej jak i kryminalni – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak ustalili policjanci mężczyzna miał być w Kalsku, To właśnie tam rozpoczęli swoje działania. – Wytypowany teren okazał się dosyć rozległy i niedostępny, mimo tego policjanci po kilkunastu minutach, dosłownie w ostatniej chwili, odnaleźli potrzebującego pomocy mężczyznę – mówi podinsp. Stanisławska.

Sulechów. Policjanci odcięli wiszącego mężczyznę

Jak ustalił portal poscigi.pl, mężczyzna już wisiał, ale policjanci zdążyli odciąć sznur. Natychmiast udzielili desperatowi pierwszej pomocy i wezwali pogotowie, które zabrało go do szpitala.

– Jak wspominali policjanci, takie interwencje, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie, zawsze są trudne, ale adrenalina dodała im sił – mówi podinsp. Stanisławska. Z jednej strony czuli napięcie i stres, ale też radość, że zdążyli na czas i pomogli mężczyźnie.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami: 

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.