Toyota Zielona Góra

Dramatyczny koniec głupiej zabawy. 13-latek wszedł na transformator. Został porażony prądem. Jest bardzo mocno poparzony

Około 25 proc. ciała 13-latka ulegał poparzeniu drugiego stopnia po porażeniu prądem.

Tragicznie zakończyła się zabawa 13-latka, który wszedł na transformator średniego napięcia przy szkole w Łążku Ordynackim (woj. lubelskie). Chłopiec został porażony prądem. Wisiał głową w dół, miła spalone ubrania. W ciężkim stanie śmigłowcem trafił do szpitala

Do tragedii doszło w czwartek, 1 września, o godzinie 17.34. Strażacy z Janowa Lubelskiego zostali wezwani do miejscowości Łążek Ordynacki. Obok szkoły na transformatorze wisiał nieprzytomny chłopiec porażony prądem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

13-latek porażony prądem

Na miejsce dojechały dwa zastępy strażaków. Po 14 minutach od zgłoszenia na miejscu był pierwszy zastęp PSP. 13-latek wisiał głowa w dół na transformatorze średniego napięcia na wysokości 4 metrów. Był zaczepiony nogą za element konstrukcyjny. Została odłączona została anergia elektryczna w sieci.

Ma poparzone 25 proc. ciała

Strażacy zdjęli chłopca z transformatora. Zdjęli z niego spalone ubrania, opatrzyli rany przy użyciu hydrożeli i okryli folią termiczną. Około 25 proc. ciała ulegał poparzeniu drugiego stopnia po porażeniu prądem.

13-laek został przekazany zespołowi karetki pogotowia ratunkowego. Wylądował śmigłowiec LPR, który zabrał chłopca do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.