Toyota Zielona Góra

W wakacje wschowscy policjanci interweniowali 1537 razy

Dla wschowskich i sławskich policjantów wakacje 2022 r. to czas wytężonej pracy. Mimo wielu interwencji wakacje w powiecie wschowskim można podsumować i uznać za bezpieczne.

Podczas wakacji policjanci na terenie powiatu wschowskiego interweniowali do 1573 zgłoszeń. Były to głównie interwencje publiczne i domowe.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi w policyjnych celach w wakacje zatrzymali 105 osób, w tym 51 osób zostało doprowadzonych do wytrzeźwienia.

Ponadto zabezpieczali imprezy masowe, które tego lata odbyły się na terenie powiatu wschowskiego takie jak: „Festiwal Rap Stacja”, „Dni Sławy”, „Dni Wschowy”, „Disco Sława”, Pożegnanie Lata w Sławie”, czy piknik wojskowy w Sławie.

Wakacje w pow. wschowskim minęły bezpiecznie

W tym okresie również drogami powiatu przejeżdżali kibice drużyn piłkarskich, klubów żużlowych, których trasy przejazdu monitorowane były przez wschowskich mundurowych.

W okresie wakacyjnym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa powiatu wschowskiego odnotowano 148 zgłoszeń. Dotyczyły w pierwszej kolejności przekroczeń prędkości, spożywania alkoholu, używania środków odurzających, niewłaściwej infrastruktury drogowej.

– Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane, potwierdzone bądź nie potwierdzone – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie

Toyota Zielona Góra