Drogówka na wypadek pojedzie ambulansem (ZDJĘCIA)

Gorzowscy policjanci dostali w specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych

Gorzowscy policjanci dostali specjalistyczny radiowóz do obsługi wypadków drogowych. APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego to pojazd z nowoczesnym wyposażeniem i już rozpoczął służbę na ulicach miasta i drogach powiatu.

Volkswagen crafter to pojazd, który został dopasowany i wyposażony specjalnie dla potrzeb policji i obsługi zdarzeń drogowych. – W komfortowych warunkach, z pomocą niezbędnego sprzętu funkcjonariusze ruchu drogowego mogą obsługiwać wypadki – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzięki określonej specyfikacji znalazły się w pojeździe elementy, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa służb podczas pracy.

Dodatkowe oświetlenie, maszt, znak na dachu informujący o wypadku i konieczności zachowania uwagi to tylko niektóre z udogodnień, dzięki którym inni kierowcy już z dużej odległości są w stanie zauważyć pracujących na miejscu zdarzania funkcjonariuszy.

W części bagażowej radiowozu znalazło się miejsce na wyposażenie. Wśród nich agregat, znaki drogowe i sprzęt do zabezpieczenia zdarzenia.

W radiowozie znajdują się biurka, sprzęt informatyczny, miejsce na niezbędną dokumentację. Samochód jest komfortowy i bezpieczny, bo spełnia dzisiejsze standardy. Radiowóz jest wykorzystywany przez gorzowskich policjantów ruchu drogowego.

Toyota Zielona Góra