Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Drogówka pierwszy raz w tym roku kontrolowała trzeźwość kierowców. W 2022 r. w Gorzowie wpadło 362 pijanych kierujących

Policjanci w Gorzowie w pierwszych dniach nowego roku sprawdzali trzeźwość kierowców.

Gorzowskich kierowców w poniedziałkowy poranek przywitali policjanci z alkomatami. Funkcjonariusze w pierwszych dniach nowego roku sprawdzali trzeźwość kierowców. Takich kontroli mundurowi zapowiadają jeszcze więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. Podczas pierwszej akcji w 2023 r. nie było uwag do stanu trzeźwości kierowców.

Funkcjonariusze ruchu drogowego gorzowskiej komendy pojawili się w poniedziałek, 2 stycznia, po godzinie 6.00 na Alei Księdza Witolda Andrzejewskiego. Wyposażeni w alkomaty badali trzeźwość kierowców. W

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

 czasie działań skontrolowano kilkaset osób. – Kierowcy przyzwyczajeni już do takich badań, ze zrozumieniem podjeżdżali do funkcjonariuszy – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji. Każdy wie, że chodzi tu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W 2022 r. gorzowska policja zatrzymała 362 pijanych kierujących. Pijani kierujący spowodowali 71 kolizji oraz trzy wypadki.

To potwierdza tylko, że kontrole trzeźwości na masową skalę są potrzebne. – Dlatego widok policjantów z alkomatem na ulicach miasta czy też drogach całego powiatu jest powszechny – mówi kom. Jaroszewicz.

Funkcjonariusze nie skupiają się jedynie na głównych drogach. Kierowcy muszą mieć świadomość, że w każdej chwili takiej kontroli mogą się spodziewać. Nie warto więc ryzykować i wsiadać do auta po alkoholu. Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. Sprawy tragicznego w skutkach wypadku po pijanemu mogą trafić do więzienia na 8 lat.  

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl